ЦЕНТР РЕАБІЛІТАЦІЇ
ПОРУШЕНЬ СЛУХУ
ЦЕНТР РЕАБІЛІТАЦІЇ
ПОРУШЕНЬ СЛУХУ

Туговухість – не вирок

Публикация в газете ЗОРЯ Приглухуватість, чи слуховий апарат… Що ж обрати?

        З дитинства студент Дніпропетровського національного університету Артем носить слуховий апарат. Каже, почав недочувати після грипу, коли йому виповнилось дванадцять років.
        - Мама перша зауважила, що зі мною щось не те, вмикав голосніше телевізор, перепитував по кілька разів. Вирішила відвести мене до лікаря. Діагностували туговухість 2 ступеню, - говорить Артем. - Носити апарат дуже стидався. У школі знімав, мучився, бо на першу парту не сідав, а ззаду нічого не чув. Мусив списувати. З тим старим апаратом звук змінювався, ставав, як по телефону. Перед закінченням школи мені підібрали не один, а два новенькі завушні слухові апарати. В них я почав чути як раніше до хвороби, до того ж, вони дуже маленькі, їх майже не помітно. Нові апарати мені необхідні для успішного навчання в «універі», з ними я став повноцінною людиною, у мене багато друзів, зі мною зустрічається чудова дівчина! Раніше, з одним старим апаратом я й не мріяв, що моє життя може бути не гіршим, ніж у моїх однолітків.

        Кожна десята людина у світі страждає від порушеннь слуху, які можна виправити за допомогою слухових апаратів.

        Туговухість – проблема, яка може статися з будь-ким, незважаючи на вік, соціальний статус та матеріальний статок. Не рідкісні випадки, як народження слабочуючих дітей, так і втрати слуху у дорослих людей у повному розквіті сил.
        При перших же симптомах погіршення слуху необхідно звернутися до лікаря!
        Для перевірки слуху у дорослих, зазвичай використовують тональну аудіометрію. При необхідності, лікар може запропонувати зробити тимпанометрію, чи імпедансну аудіометрію. Ці методи діагностики дозволяють одержати об’єктивні результати без суб’єктивних відчуттів хворого. Виявлення порушень слуху у немовлят справа набагато складніша. Для цього використовують об’єктивну, більш детальну комп’ютерну аудіометрію, яка дозволяє не тільки встановити ступінь втрати слуху, а й виявити на якому рівні слухового шляху виникла проблема.
        Сучасні, правильно підібрані слухові апарати підходять людям будь-якого віку. З їх допомогою можна компенсувати майже всі ступені порушення слуху.
        Молодь та діти потребують більш ретельного ставлення фахівців до підбору слухових апаратів. Для того щоб слабочуюча дитина могла навчатися та жити повноцінно їй вкрай необхідні слухові апарати більш технологічні.
        На щастя сьогодні в Україні немає дефіциту якісних слухових апаратів, але, дуже важко самотужки зробити правильний вибір.
        Підбираючи ту чи іншу модель слухового апарату завжди потрібно цікавитись, чи сертифіковані вони в Україні. Остерігайтесь низькопробних підсилювачів звуку. Необхідно пам’ятати, що дешева не сертифікована продукція може виявитися неякісною та ще й небезпечною для здоров’я! Купуючи слуховий апарат, потрібно чітко розуміти що собою являє виробник і хто саме буде його обслуговувати під час гарантійного терміну, та після нього! Насправді ці питання є дуже важливі, оскільки якісний слуховий апарат коштує не дешево, а не всі слухопротезисти в змозі забезпечити належне сервісне обслуговування своєї продукції.
        Правильно підібраний і налагоджений слуховий апарат не псує слух. При постійному користуванні зберігаються свої залишки слуху, приглухуватість не прогресує.
        Чим менше часу пройшло з моменту втрати слуху до протезування, тим швидші і кращі будуть результати корекції.
        Не можна обирати слуховий апарат самостійно. Неправильно підібраний слуховий апарат може призвести до загострення гіпертонічної хвороби і навіть спровокувати інсульт. Відчувши перші симптоми погіршення слуху необхідно негайно звернутися за консультацією до лікаря.

Андрій НЕЇЗЖАЛИЙ


тел/факс: 056 370-97-27; тел.: 056 370-30-20; тел. моб.: (067) 770-81-07, (066) 009-23-34
ул. Чкалова, 31/31 (Вход с ул. Ленина.), Днепропетровск, Украина
office@sluh-service.dp.ua