"Слух-сервіс"
лікувально-діагностичний центр

Діагностика слуху

Діагностика слуху - найважливіший етап слухового протезування. Людське вухо має складну будову і правильна робота всіх його частин є запорукою гарного слуху. У ході діагностичного обстеження фахівці проводять спеціальні тестування, за результатами яких можна виявити наявність вад слуху та ступінь тяжкості. Від результатів діагностики та її своєчасності залежить вибір способів лікування і відновлення.

Порушення слуху, як у дітей, так і у дорослих потребують лікування та корекції сучасними слуховими апаратами!

У деяких випадках реабілітація порушень слуху може бути проведена хірургічним шляхом, але основна маса людей потребує корекції слуху за допомогою слухових апаратів.

При підборі моделі слухового апарату необхідний індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Обов'язково потрібно враховувати всі фактори, починаючи від ступеня втрати слуху і від того, в якій сфері діяльності задіяна людина, до цінової категорії та естетики зовнішнього вигляду слухового апарату. Саме за такою схемою працюють спеціалісти Лікувально-діагностичного центру ПП "СЛУХ-СЕРВІС".

    Фахівці поділяють всі випадки втрати слуху на три основні типи:
  • кондуктивна - втрата провідності звуку;
  • cенсоневральна - втрата чутливості нервових закінчень;
  • змішана - включає обидва попередні типи.

Кондуктивний тип втрати слуху має відношення до зовнішнього і середнього вуха. Проявляється як порушення нормальної передачі звуку через слуховий канал і / або середнє вухо до внутрішнього вуха.

Найбільш часті причини випадків кондуктивної втрати слуху - закупорка слухового каналу вушної сіркою, перфорація барабанної перетинки, рідина в середньому вусі (часто зустрічається у дітей), пошкодження або дефекти кісточок середнього вуха.

Cенсоневральний тип втрати слуху - випадок, при якому нервові закінчення внутрішнього вуха втрачають чутливість. Вони стають нездатні перетворювати звукові коливання на електричні сигнали, необхідні слуховому нерву. Слуховий нерв також може стати причиною пошкоджень слуху, не забезпечуючи потрапляння сигналів в мозок.

Аудіометрія

ЛОР-огляд

При проведенні ЛОР-огляду використовується сучасний відеоотоскоп, що дозволяє побачити самі незначні зміни в стані досліджуваних органів.

Консультація лікаря-аудіолога

Лікар-аудіолог консультує з усіх питань, пов'язаних з порушенням слуху, використанням слухових апаратів та допоміжних засобів звукопідсилення.

Безумовно-рефлекторна аудіометрія

Дане дослідження засноване на реєстрації рефлекторних реакцій організму при пред'явленні звукових сигналів. Застосовується для дослідження слуху у дітей до 1 року.

Умовно-рефлекторна аудіометрія

Полягає в одночасному пред'явленні звуку і світла, таким чином, виробленні умовного рефлексу. Після цього реєструється реакція на звук без пред'явлення світлового сигналу. Застосовується для дослідження слуху у дітей старше 1 року.

Дитяча ігрова аудіометрія

Ігрова аудіометрія застосовується для дослідження слуху у дітей молодше 4-х років. При проведенні досліджень застосовується спеціальний аудіометр, який дозволяє в процесі гри визначити стан слуху у дітей.

Дослідження слуху живою мовою

Виконується для визначення здатності пацієнта чути і розуміти мову співрозмовника у звичайних умовах, а також для підтвердження правильності дослідження слуху іншими тестами.

Тональна гранична і надгранична аудіометрія

Тональна гранична аудіометрія - визначення слухової чутливості на звуки різної частоти. У спеціальній звукозаглушеній камері, на частотах від 125 до 8000 Гц, визначається мінімальна інтенсивність звуку, яка викликає слухове відчуття. Дослідження проводиться за допомогою цифрового аудіометру фірми "Interacoustics" (Данія). Надгранична аудіометрія проводиться для більш глибокого і точного дослідження стану слухового аналізатора. Має велике значення для правильного вибору і налаштування слухових апаратів.

Мовна аудіометрія

Мовна аудіометрія є основним методом для визначення соціального та клінічного стану слуху. Без результатів дослідження розбірливості мови аудіограма є неякісною і не може бути використана для підбору і налаштування слухових апаратів. Дослідження проводиться шляхом пред'явлення заздалегідь записаних на цифровий носій тестових слів і визначення їх розбірливості. Результати використовуються для розрахунку параметрів слухових апаратів з метою досягнення максимально можливої розбірливості мови.

Об'єктивна імпедансна аудіометрія

При звичайному ЛОР-огляді лікар може побачити тільки стан зовнішнього слухового проходу і барабанної перетинки.

Об'єктивна імпедансна аудіометрія - метод дослідження, що дозволяє, за допомогою приладу AT235h датської фірми "Interacoustics", "подивитися" крізь "барабанну перетинку і визначити, в якому стані знаходиться порожнина середнього вуха і її вміст (слизова оболонка, слухові кісточки, наявність рідини в середньому вусі, прохідність слухової труби і т.д.).

Це надійний і ефективний метод діагностики таких захворювань, як отосклероз, хронічні гнійні і негнійний захворювання вуха, захворювання носоглотки тощо.

Імпедансна аудіометрія також є одним з основних методів діагностики акустичної невриноми (пухлини слухового нерва) на ранніх етапах її розвитку. У нашому Центрі метод використовується для об'єктивної оцінки слухової функції у дорослих і дітей (навіть новонароджених).

Об'єктивна аудіометрія за отоакустичною емісією

Метод заснований на реєстрації дуже слабких звукових коливань, які випромінюють неушкоджені волоскові клітини внутрішнього вуха у відповідь на акустичні стимули. Для дослідження використовується спеціальна комп'ютерна система. У нас, як і в розвинених країнах, вона використовується для об'єктивної оцінки слухової функції у дорослих і дітей, а також для скринінгу новонароджених.

Об'єктивна аудіометрія за слуховим викликаним потенціалом

За допомогою цього методу дослідження комп’ютерним приладом можна простежити стан структур слухового аналізатора на всьому його протязі, починаючи від равлика і до слухової кори головного мозку. Пацієнту пред'являються звукові стимули і одночасно реєструється електроенцефалограма. Спеціальна комп'ютерна обробка записаної електроенцефалограми дозволяє виділити відповіді окремих структур слухового шляху і оцінити їх функцію. Метод використовується для об'єктивного визначення порогів слуху переважно у дітей раннього віку та для топічної діагностики (визначення місця ураження) слухового аналізатора.